Invisalign

Pomyślnie wysłano

Czym jest plastikowy aparat ortodontyczny Invisalign?

Invisalign to plastikowe, przezroczyste nakładki, z angielskiego nazywane też alignerami, wykorzystywane do prostowania zębów i korekty wad zgryzu. Aparat nakładkowy Invisalign to nasza specjalność już od 2008r.

Leczenie rozpoczynamy od wykonaniu cyfrowego skanu uzębienia pacjenta. Wykorzystując trójwymiarowy model, lekarz prowadzący tworzy kompletny plan prostowania zębów, uwzględniający przesunięcie z początkowej do pożądanej pozycji. Niezwykle ważne są tutaj wiedza i doświadczenie lekarza, który musi z góry przewidzieć i zaprojektować wszystkie potrzebne ruchy zębów.

Ogromną zaletą tej techniki jest możliwość zaprezentowania wizualizacji efektu końcowego jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Możesz zobaczyć jak będzie wyglądał Twój nowy, wymarzony uśmiech i sprawdzić czy spełnia Twoje oczekiwania. Wizualizację wykonujemy dla Państwa bez dodatkowych kosztów!

Po akceptacji planu leczenia zamawiamy zestaw nakładek Invisalign które są indywidualnie dostosowane do zgryzu konkretnego pacjenta, i stopniowo przesuwają zęby. Każdy aligner z kompletu należy nosić przez około tydzień i wymienia się go na nowy, aż do uzyskania pożądanego ustawienia zębów.

W odróżnieniu od stałych aparatów ortodontycznych, plastikowe nakładki na zęby Invisalign, po założeniu są praktycznie niewidoczne, dodatkowo można je w każdej chwili zdjąć i z powrotem założyć, co zdecydowanie podnosi komfort pacjenta. Ważne, aby były używany ok. 20 godzin na dobę.

Przezroczyste nakładki Invisalign to bardzo dokładne, cyfrowe narzędzie które w rękach doświadczonego ortodonty pozwala wyleczyć nawet bardzo trudne wady zgryzu. Pamiętaj jednak, że na końcowy wynik składają się przede wszystkim umiejętności i doświadczenie ortodonty oraz współpraca i zaangażowanie pacjenta. Razem możemy uzyskać nowy, piękny uśmiech który odmieni Twoje życie. Odzyskaj pewność siebie i uśmiechaj się szeroko!

W Centrum Nowoczesnej Ortodoncji w Warszawie, Dr Weronika Wierusz-Hajdacka nakładkami Invisalign wyleczyła ponad 1000 pacjentów, co sprawia, że znajduje się w czołówce najbardziej doświadczonych lekarzy w tej części Europy.

Dr Weronika Wierusz-Hajdacka od 2016r. jest również oficjalnym wykładowcą Invisalign, prowadzi szkolenia Invisalign dla lekarzy z Polski oraz zagranicy.

W 2021r. dr Weronika Wierusz-Hajdacka osiągneła poziom Diamond Apex Top, przyznawany 1% najlepszych lekarzy Invisalign na świecie.

Zalety stosowania przezroczystych nakładek na zęby:

 • Niemal niewidoczne na zębach. Praktycznie dopóki nie powiesz, że masz aparat na zębach, nikt go nie zobaczy.
 • W każdym momecie możesz je dla pełnego komfortu zdjąć z zębów
 • Nakładki nie wpływają na Twoją wymowę jak tradycyjny aparat
 • Pozwalają na utrzymanie doskonałej higieny w trakcie całego leczenia
 • Precyzyjnie zaplanowane leczenia wraz z wizualizacją przed i po
 • Wymarzony uśmiech w zaledwie kilka lub kilkanaście miesięcy, w zależności od wady.
 • Brak elementów metalowych powodujących niekiedy uczulenia
 • Szybsze leczenie w porównaniu do klasycznych aparatów
 • Możliwość leczenia dzieci, młodzieży i dorosłych

Jak działa plastikowy aparat na zęby Invisalign?

Przezroczyste nakładki Invisalign przesuwają zęby, wywierając na nie kontrolowany nacisk o odpowiedniej sile, co powoduje przemieszczenie zębów do pozycji określonej przez lekarza. W odróżnieniu od tradycyjnych zamków, każdy łuk Invisalign działa nie tylko w odpowiednich miejscach, ale również odpowiednio długo.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia przed i po zastosowaniu nakładkowego aparatu ortodontycznego Invisalign u naszych pacjentów:

Nasi specjaliści leczenia ortodontycznego

Dr Weronika Wierusz-Hajdacka

Lekarz Specjalista Ortodonta

W 2008r. ukończyła Kurs Certyfikujący Invisalign, jako jeden z pierwszych lekarzy z Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo odbyła 2 letnie szkolenie Master Invisalign na Uniwersytecie w Ferrarze we Włoszech.

Od 2009r. upowszechnia leczenie Invisalign w Polsce. Nie boi się trudnych wyzwań, z sukcesem stosuje leczenie Invisalign w przypadku niewielkich jak i trudnych wad zgryzu wymagających znacznych przesunięć zębów.

W 2015r. jako pierwszy lekarz w Polsce zaczęła używać skanera wewnątrzustnego iTero, zastępując tradycyjne wyciski ortodontyczne wirtualnym modelem uzębienia 3D. Dzięki czemu cały proces planowania leczenia wykonuje cyfrowo, z największą możliwą dokładnością.

Od 2016r. należy do grupy oficjalnych wykładowców Invisalign. Prowadzi szkolenia Invisalign dla lekarzy w Polsce oraz zagranicą.

Do tej pory samym aparatem Invisalign wyleczyła ponad 1000 pacjentów.

Dr Weronika Wierusz-Hajdacka
Dr Weronika Wierusz-Hajdacka

Czy plastikowe nakładki na zęby to dobre rozwiązanie dla mnie?

Nakładki Invisalign to metoda leczenia różnych, zarówno prostych jak i złożonych wad zgryzu wymagających prostowania zębów. Niezależnie od konkretnego problemu, wynikiem każdej terapii jest nowy, piękniejszy uśmiech, który z przyjemnością pokażesz innym.

Wady które można leczyć aparatem ortodontycznym Invisalign:

 • Stłoczenie zębów
 • Szpary między zębami
 • Zgryz krzyżowy
 • Zgryz głęboki
 • Przodozgryz

Aby sprawdzić, czy leczenie metodą Invisalign odpowiada Twoim potrzebom, niezbędna jest wizyta u naszego specjalisty.

Efekty leczenia naszych pacjentów plastikowymi nakładkami na zęby Invisalign

Poniżej przedstawiamy efekty leczenia niektórych naszych pacjentów metodą Invisalign

Pacjent 1 - metoda leczenia: Invisalign, wada zgryzu: zgryz otwarty, stłoczenia, czas leczenia: 6 miesięcy
wizualizacja leczenia
Pacjent 2 - metoda leczenia: Invisalign, wada zgryzu: stłoczenia, czas leczenia: 12 miesięcy
wizualizacja leczenia
Pacjent 3 - metoda leczenia: Invisalign, wada zgryzu: stłoczenia, tyłozgryz jednostronny, czas leczenia: 18 miesięcy
wizualizacja leczenia
Pacjent 4 - metoda leczenia: Invisalign, wada zgryzu: tyłozgryz, czas leczenia: 24 miesiące
wizualizacja leczenia

Prosimy o przesłanie formularza w celu umówienia wizyty

  Po przesłaniu formularza nasz pracownik skontaktuje się w celu ustalenia szczegółów wizyty

  Nakładki na zęby - często zadawane pytania

  Jak długo trwa leczenie nakładkami Invisalign?

  rozwiń

  Zależy to od wady zgryzu i nieprawidłowości zębnych. W przypadku aparatów nakładkowych leczenie jest ok. 6 miesięcy szybsze w porównaniu do klasycznych aparatów stałych i średnio zajmuje od 10 do 18 miesięcy.
  W przypadku niewielkich wad zgryzu leczenie trwa ok pół roku.

  Czy nakładki wpływają na sposób mówienia?

  rozwiń

  U zdecydowanej większości pacjentów aparat ortodontyczny Invisalign nie wpływa na sposób mówienia. Należy jednak pamiętać, że jak przy każdym leczeniu na początku konieczny jest okres na przystosowanie się do czegoś nowego na zębach.

  Czy podczas leczenia trzeba stosować jakieś ograniczenia żywieniowe?

  rozwiń

  Stosowanie Invisalign nie wpływa na sposób odżywiania, gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów stałych nakładki zdejmowane są przed posiłkami i pozwalają na zachowanie idealnej higieny podczas całego leczenia ortodontycznego.

  Dużo podróżuję, nie mam czasu na częste wizyty kontrolne, czy nakładki na zęby to dobre rozwiązanie w moim przypadku?

  rozwiń

  W przypadku leczenia wad zgryzu nakładkami na zęby Invisalign, nasz specjalista przewiduje wszystkie ruchy zębów i przygotowuje cały proces leczenia już na jego początku. Dzięki temu, możemy zdecydowanie ograniczyć ilość potrzebnych wizyt kontrolnych. Również ilość potencjalnych awarii jest zdecydowanie mniejsza w porównaniu do tradycyjnych aparatów. Dlatego plastikowe nakładki na zęby to idealny aparat dla osób zapracowanych i dużo podróżujących.

  W jakim wieku można rozpocząć leczenie nakładkami na zęby?

  rozwiń

  Nakładkami na zęby możemy leczyć dorosłych, młodzież i dzieci. Wiek pacjenta nie stanowi problemu. Podczas wizyty konsultacyjnej informujemy kiedy najlepiej rozpocząć leczenie w konkretnym przypadku.

  Czy nakładkami na zęby można wyleczyć dużą wadę zgryzu?

  rozwiń

  W przypadku leczenia ortodontycznego kluczową rolę pełni wiedza i doświadczenie lekarza oraz współpraca pacjenta. Aparat nakładkowy jest jedynie narzędziem, ale w odpowiednich rękach jest bardzo skuteczny. Aktualnie plastikowymi nakładkami Invisalign jesteśmy w stanie wyleczyć praktycznie każdą wadę zgryzu