Zespół / Dr Weronika Wierusz-Hajdacka

Pomyślnie wysłano

Dr Weronika Wierusz-Hajdacka

Lekarz Stomatolog Specjalista Ortodonta

Podejmując studia na Akademii Medycznej w Warszawie wiedziała, jakiej dziedzinie stomatologii poświęci swoje zawodowe życie. W trakcie studiów czynnie uczestniczyła w pracach naukowego koła ortodontycznego oraz dodatkowo rozpoczęła szkolenia z zakresu leczenia ortodontycznego na licznych kursach w kraju i na świecie.

Zainteresowanie naukami ścisłymi pozwala jej doskonale orientować się w doborze stosowanych sił i materiałów, co ma duże znaczenie w prowadzeniu leczenia ortodontycznego.

W 2011r. ukończyła z wyróżnieniem trzy letnie, stacjonarne studia specjalizacyjne z zakresu Ortodoncji na Uniwersytecie w Ferrarze we Włoszech. Wybór miejsca specjalizacji wynikał nie tylko ze znajomości języka włoskiego, ale również z wagi, jaką Włosi przywiązują do estetyki, harmonii i piękna. W klinice uniwersyteckiej odbyła 4 letni staż praktyczny.

W 2008r. ukończyła Kurs Certyfikujący Invisalign jako jeden z pierwszych lekarzy z Europy Środkowo-Wschodniej.

Dodatkowo odbyła 2 letnie szkolenie wyższego stopnia – Master Invisalign na Uniwersytecie w Ferrarze. Prowadziła pacjentów leczonych Invisalign podczas specjalizacji we Włoszech pod okiem prof. M. Guarnieri i prof. A. Farina

Jest autorem publikacji z zakresu ortodoncji, a także wykładowcą na krajowych i zagranicznych konferencjach ortodontycznych.

Upowszechnia leczenie nowymi metodami kładąc nacisk na niewidoczne leczenie z zastosowaniem najnowocześniejszych technik jak aparaty Invisalign i aparaty językowe, również wykorzystując zakotwienia z użyciem mini implantów.

Od 2016r.  oficjalny wykładowca systemu Invisalign. Prowadzi szkolenia dedykowane Invisalign dla lekarzy w Polsce oraz w krajach europejskich.

Nie boi się trudnych wyzwań, z sukcesem stosuje leczenie Invisalign w przypadku niewielkich jak i trudnych wad zgryzu, wymagających znacznych przesunięć zębów oraz często leczenia zespołowego z lekarzami innych specjalizacji.

W 2021r. dr Weronika Wierusz-Hajdacka osiągneła poziom Diamond Apex Top, przyznawany 1% najlepszych lekarzy Invisalign na świecie.